Menu

Úvod k cvikům na boky a hýždě

Hýždě a boky - úvodTato kapitola by se klidně mohla jmenovat i „pryč se špeky“, protože s těmi se rozhodně rozloučíte a pomohou vám s tím právě cviky na boky a hýždě!

Cviky na boky a hýždě jsou úspěšné, když se soustředíte přesně na svaly, které máte zpevnit. Na ty, která dělají štíhlá stehna a krásně tvarují hýždě.

Nemusíte ztrácet čas při spoustě jiných cvičení na boky a hýždě, když stejného výsledku můžete dosáhnout jedinou sestavou:

  • „pozadí“ dostane nový tvar
  • hýždě se zakulatí a zvednou
  • obnoví se pevnost
  • odstraní se tukové polštářky
  • zpevní se vnitřní strana stehen
  • hýždě se budou měnit, aniž by to ublížilo bederní páteři
  • zpevní se páteř

Tyto cviky na boky a hýždě zapojují také paže a horní partie zad, takže je tvarují také. Ale uvidíte, že k pažím ani ramenům nepřipojí ani gram hmoty. Přesto budou vypadat pevněji a mladistvěji. Ze začátku se vám bude zdát naprosto nemožné zvednou jen lehce nohy od podlahy a nebudete věřit, že s nimi budete ještě navíc pohybovat sem a tam. Budete to asi považovat za zcela nemožné. Ale nechejte svalům čas, aby se uvolnily a na to se soustřeďte i vy a uvidíte, že se vám velmi brzy začne dařit :-).

Také budete mít s největší pravděpodobností problémy s koordinováním pohybů, když budete chtít zaujmout správnou pozici, t.j. když stáhnete hýždě a podsadíte pánev. Jakmile bude tato pozice pro vás přirozená, budou vám připadat cviky na boky a hýždě jednoduché a svaly budou reagovat automaticky.

Při cvičení brzy postřehnete známky zlepšení: lehké vklenutí po stranách boků a pevnější hýždě a stehna.

Opravdu si nedělejte nic z toho, pokud to ze začátku nepůjde, já jsem se snažila co to šlo, ale dosáhnout zvednutí noh 100-krát se mi podařilo po týdnu každodenního provádění cviků na boky a hýždě a i tehdy to bylo s obrovským vypětím sil a přestávkami. Ze začátku stačilo udělat 10 až 20 pohybů a funěla jsem jako bych uběhla maraton :-).

Dnes už to dělám naprosto automaticky, přesně tak, jak to všechno popisuji.