V létě roku 2011 jsem si úplnou náhodou všimla v našem mateřském centru jedné velké, tlustější a pěkně modré knížky. Její název – Kalanetika – mi nic neříkal, tak jsem si ji okamžitě půjčila domů, abych zjistila, co je zač (tehdy jsem ještě ani netušila, jak moc mi změní pohled na svět a vnímání sebe samotné).

Musím se přiznat, že mi v knihovně ležela dobrých pár týdnů (to víte, detektivky jsou moji velkou vášní a tahle knížka má od tohoto tématu opravdu daleko), a když už nebylo co číst, tak jsem si na ni vzpomněla a začala v ní listovat. I z toho důvodu, že se blížil konec výpůjční doby a byla by velká škoda ji vrátit, aniž bych zjistila, co to vlastně ta Kalanetika je. A dnes jsem za ten moment nesmírně vděčná, protože mě posunul mnohem dál. Ale to předbíhám.

Po přečtení jsem opět zůstala na stejném místě, přišlo mi to všechno příliš náročně a zbytečné, vždyť už jsem ve svém životě vyzkoušela celou řadu různých diet a cvičení pro zlepšení postavy (teda přiznávám, že jsem si nikdy nekupovala žádné „zázračné“ pilulky, to by mě manžel asi vyhodil z domu), ale nikdy mi nic nepomohlo, tak proč zrovna toto slibuje tolik zázraků??? Nechápala jsem…

Kalanetikou jsem si víceméně jen listovala, prohlížela si fotografie (které slibovaly opravdu mnoho) a kochala se krásnými proporcemi a těly žen (i mužů!), které si toto cvičení oblíbily a po kterém jsem toužila samozřejmě i já. :-) No ani ve snu by mě nenapadlo, že zrovna já budu jednou o Kalanetice psát, abych se o ni podělila i s ostatními, kteří si už neví rady, tak jak já před ani ne rokem a půl!!!

Ještě musím dodat, že po porodu dvou zdravých dětí, mi zůstaly nahoře 4 kg, kterých jsem se nemohla za žádnou cenu zbavit… Při výšce 159 cm není 68 kg žádná výhra. :-/ Ale Kalanetika mi moc pomohla. Vždy jsem měla 64 kg, ale tam ne a ne se ručička na váze dostat. :-/ A dnes? Nemám problém obléci velikost 36 a váhu jsem dostala na neskutečných 57 kg! A věřte, bez pár deci bílého vínka po 8. hodině večerní si svůj život představit nedokážu, tak mi řekněte kdo přišel na to, že víno vám přidává kalorie??? ;-) No možná kdybych ho „vysadila“, tak by na váze bylo ještě nižší číslo, ale mně to bohatě stačí, manžel je momentálně spokojený, tak proč bych si to nedopřála? :-) I tělo potřebuje odměnu za tu dřinu, no ne? ;-)

Kdo se tímto trošku delším úvodem nadchnul a rozhodl se, že Kalanetiku vyzkouší, udělal mi právě obrovskou radost a komu se to nepozdává, může si čas od času stránku prohlídnout, aby zjistil, že já moc nerada lžu (občas jen milosrdně a to se nepočítá). :-)

Přeji pěkné počteníčko :-)

Neexistuje ošklivých žen, jsou jen ženy, které nevědí, že jsou krásné!