Kalanetika, to jsou nejúčinnější cviky, u kterých se klade obrovský důraz na přesnost a preciznost. Je jasné, že ji hned po první hodině nezvládnete, po druhé nejspíše také ne, ale při třetí už začnete zjišťovat, že to není zase až tak marné a po týdnu nebudete chápat, jak jste mohli být na začátku tak nemotorní. Je to jen díky tomu, že děláte jeden pohyb až 100 krát, takže tělo si na to velmi rychle zvykne a svaly se během opravdu krátké doby neuvěřitelně zpevní!

Až by se mohlo zdát, že Kalanetika je vlastně jako tisíce cviků na protažení, na zpevnění břicha atd., ale zdání klame. Jsou to snad jediné nejúčinnější cviky s tak rychlou efektivitou a navíc je vhodné i pro osoby staršího věku, protože tu nejsou používány žádné poskoky a tudíž se nikdo nemusí bát namáhání kloubů.

Kalanetika je přejatá z jména její zakladatelky, a sice Callan Pinckney. Callan = KALANetika.

Narodila se 26. 9. 1939 a zemřela 1. 3. 2012. Na svět přišla se zkřivenou páteří, posunutou kyčlí a tak silně stočenýma nohama, že nosila 7 let dlahy až do pasu! A denně jí její matka 3 hodiny masírovala nohy. Poté se ještě 12 let učila klasickému baletu, aby si zdokonalila držení postavy. Pocházela z velmi aristokratické rodiny, od malička byla hýčkána, ale to bylo to, co se jí nelíbilo a přinutilo utéct z domu. To udělala roku 1961 a téměř 10 let se toulala po světě. Dostala se do Londýna, Afriky, Tokia, Honkongu, Bombaje a mnoha dalších měst a zemí, až nakonec v roce 1972 zakotvila v New Yorku, kde začala experimentovat s různými metodami cvičení, které se naučila při studiu baletu. A objevila, že když cítila bolest v zádech, stačilo změnit polohu jen o několik milimetrů a bolesti pominuly. Výsledky popsala jako neuvěřitelné! Ihned po tomto zjištění začala svůj vlastní program vyučovat žáky a žákyně v jejím bytě, který se postupně stával jednou velkou tělocvičnou.
(zdroj)

Proč cvičit Kalanetiku?

  • Protože je tak bezpečná, že ji mohou cvičit i 80-letí.
  • Protože dieta opravdu není nutná (neztratíte ani kilogram a kupujete si o 2 čísla menší oblečení a pokud zhubnete 5 kilogramů, budete vypadat, jako byste zhubli o 10!).
  • Protože cvičení jsou sice tvrdá, ale jen ze začátku. 1 hodina Kalanetiky = 20 hodin aerobiku!!!
  • Protože nemusíte cvičit plnou hodinu, ale můžete si to rozdělit na čtvrthodinky a výsledky budou stejné.
  • Protože to skutečně účinkuje.

Takže moje rada nakonec zní:
„Pokud je to pro vás důležité, najdete cestu, pokud ne, najdete výmluvu.“ ;-)