Menu

Nový začátek Kalanetiky kdysi, nový začátek nyní

Jako pro mě byla Kalanetika před lety úplně nový začátek v další etapě mého života, tak to budou dva roky, co jsme se rozhodli s manželem odstartovat úplně novou etapu v životě rodinném. Rozhodli jsme se vyzkoušet život trochu jinak, někde jinde. A jako zemi, která splňovala všechny naše požadavky o „novém začátku“, se stalo Holandsko. Nějakou představu o tom, jak to v zemi mlýnů, vod, kol a tulipánů vypadá a funguje, jsme měli z článků, videí a trochu i z povídání od kamarádů, kteří v Holandsku žili. Inu realita, když do ní skočíte takříkajíc po hlavě, bývá trochu jiná. Docela tvrdá. My skočili, udeřili se, ale po skoro dvou letech se začínáme konečně pomalu a jistě adaptovat, socializovat a této opravdu krásné a zvláštně klidné země si užívat.

Ne šťastný rok 2020

Pro spoustu lidí byl rok 2020 náročný, noční můra, naplnění těch nejhorších možných scénářů. Ani tady v Holandsku tomu nebylo jinak. Jediné, co mi tady v tom šíleném období pomáhalo, bylo běhání, protože Holanďané jsou opravdu sportumilovníci a jdou si vyběhnout za každého počasí a snad i v každém věku! Ne, že bych se cítila jako holandská žena, ale tady vás ten dav zdravě žijících a smýšlejících lidí tak nějak nenápadně strhne. U mě to bylo někdy v říjnu 2019 a stala se z toho závislost. 3-4x týdně 12-15km, do toho denní jízda na kole všude a za každého počasí a v neběhacích dnech pravidelné cvičení. Po půl roce si tělo vybralo svoji daň za moje až přehnané honění se za „dokonalostí“. Levé koleno den ode dne čím dál tím víc připomínalo fotbalový míč a tak jsem se hodila opět do klidu (kromě jízdy na kole, ta vynechat prostě nešla). Po dvou měsících, kdy se kolenu očividně ulevilo a já ho konečně dokázala nasoukat do legín, jsem už ale zase nebyla bohužel schopná se „dokopat“ k pravidelnému běhání. Když to bylo jednou za týden, „WOW“! Tak jsem začala pátrat po všemožných aplikacích, které by mě dostaly zpět do formy. Na jednu takovou jsem opravdu natrefila, stáhla, platila týdně nějakou tu desetikačku a docela se držela. Nicméně krize dolehla i na mě a já najednou nebyla schopná nic dělat. Aplikace v mobilu stále byla, stále týdně posílala oznámení, ale obléknout se do motivujícího supersportovního oblečení, podložku na zem rozrolovat, na to najednou nebyl čas, chuť už vůbec. A jen jsem na sobě začala pociťovat únavu ze všeho, smutek, znechucení. Byl to úmorný půlrok. Kila šla opět nahoru, osobní váha se rozhodla raději vypovědět službu, abych se zbytečně nedeptala, ale já věděla i viděla, že není dobře.

Novoroční předsevzetí

Plno lidí si dává novoroční předsevzetí a ani já nejsem výjimka. Letos jsem se opravdu zatnula a řekla si, že musím vydržet. A držím. Rok 2020 nebyl procházka růžovou zahradou, pro mě to byl rok zkoušky ve všech možných směrech a hlavně to, že na vše byl člověk sám (neměla jsem tady oporu v rodině a to, přiznám se, není vůbec jednoduché, tedy alespoň ne pro mě). A když se pak ze všeho oklepete, začnete přemýšlet o změně, co udělat jinak, co zefektivnit, ale musíte očekávat, že to určitě není ze dne na den.

Kalanetika – lék na trápení

Vím, že jsem se na hodně dlouhou dobu odmlčela a to právě kvůli životu v cizině. Ale Kalanetika stále existuje a nikdy jsem na ni nezanevřela. Jen jsem si ji postupem času přestala „vážit“ a na knížky o tak úžasném cvičení, které mi neskutečně moc pomohlo v řadě věcí, v myšlení, v péči o své tělo, se bohužel začalo prášit. Ale nikdy není pozdě s Kalanetikou začít. Vím to i díky ohlasům, které mi přišly. A vězte, že mi psaly dámy nejen ve věku „…cet“.

Je skoro konec dubna a já již začínám pokukovat po staré dobré Kalanetice. Už netoužím vypadat jako primabalerína. Už totiž vím, že mi Kalanetika dá víc než jen hezké, pevné a vytvarované tělo. Zklidní mi mysl, vyčistí hlavu od všech trápení a starostí (alespoň na tu chvilku, kdy se jí věnuji). A potom je i tady v cizině, daleko od rodiny a kamarádů, o něco lépe.

Mějte i vy krásný rok 2021. Ať všechno trápení, které máte, které plynule přešlo z roku 2020 do roku 2021, co nejdříve odpluje pryč, ať dokážete svoji mysl otočit jiným směrem, tím pozitivním, ať začne být konečně už jen lépe.