Menu

Patnáctiminutový udržovací program

15 minutový program - úvodPatnáctiminutový udržovací program je konečně tu a je vypracovaný pro ty, kdo hodně cestují a nemají čas na plné tréninkové hodiny a nebo ty, kteří již dlouhodobě cvičí celý jednohodinový program a již vypadají, jak si přáli.

Většina lidí nemá vůbec čas, aby denně nebo jen třikrát týdně cvičila, jak se často doporučuje. Pro zaměstnané lidi s rodinou a celodenní prací je to zkrátka nereálné. A navíc – samotná hodina denně ještě nevypudí přebytečný tuk z těla.

Jakmile se rozhodnete vyhovět tomuto nereálnému požadavku, již jste odsouzeni k nezdaru. To platí zejména o cvičeních, která nedávají rychlé výsledky. Devadesát procent lidí přestane cvičit úplně, když nemůže dodržet jednohodinový trénink a navíc na sobě nezjišťuje žádné dramatické a rychlé změny.

Ale pozor, patnáctiminutový udržovací program rozhodně nelze nahradit jednohodinový program dříve, než zcela porozumíte cvikům a než dosáhnete svého stupně dobré kondice. Zdůrazňuji, že toto není program pro začátečníky. Je to zkrácená verze plného programu, nejdůležitější cviky, které lze odcvičit za patnáct minut.

Jestliže se chcete soustředit na určitou část těla, s chutí to udělejte. Najděte si odpovídající cvičení v plném programu, ale čas, který na něj potřebujete, si připočítejte. Nesmíte vynechat cvičení, které vám připadá těžké, abyste získali čas pro některé jiné. To by porušilo vyváženost programu a nedospěli byste tak rychle ke kýženým výsledkům. Patnáctiminutový udržovací program je zaměřen na ty části těla, které jsou obecně považovány za nejdůležitější.

Patnáctiminutový udržovací program můžete rozdělit na ještě menší části, aby se snáze vkomponoval do vašeho denního programu. Můžete cvičit pět minut ráno, pět minut třeba v práci, místo dopolední přestávky na kávu a posledních pět minut si odcvičte večer. Ale je dobré, když to bude nejpozději v sedm hodin, potom už se tělo pomalu chystá ke spánku.

Až si budete prohlížet cviky v tomto patnáctiminutovém udržovacím programu, pomůže vám, když si k tomu ještě jednou pročtete podrobný popis v jednohodinovém programu.